BZT52B10-E3-08
DigiKey Part Number
112-BZT52B10-E3-08TR-ND - Tape & Reel (TR)
112-BZT52B10-E3-08CT-ND - Cut Tape (CT)
112-BZT52B10-E3-08DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BZT52B10-E3-08
Description
DIODE ZENER 10V 410MW SOD123
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Zener Diode 10 V 410 mW ±2% Surface Mount SOD-123
Category
Impedance (Max) (Zzt)
15 Ohms
Mfr
Current - Reverse Leakage @ Vr
100 nA @ 7.5 V
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
Supplier Device Package
SOD-123
Tolerance
±2%
Base Product Number
Power - Max
410 mW