BYM10-200-E3/97 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | BYM10-200-E3/97 |
Description | DIODE AVALANCHE 200V 1A DO213AB |
Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Diode 200 V 1A Surface Mount DO-213AB |
Datasheet | Datasheet |
Category | Speed Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io) |
Mfr | Current - Reverse Leakage @ Vr 10 µA @ 200 V |
Series | Capacitance @ Vr, F 8pF @ 4V, 1MHz |
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 200 V | Operating Temperature - Junction -65°C ~ 175°C |
Current - Average Rectified (Io) 1A | Base Product Number |
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.1 V @ 1 A |