1.5KE18CA-E3/54
DigiKey Part Number
1.5KE18CA-E3/54GITR-ND - Tape & Reel (TR)
1.5KE18CA-E3/54GICT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1.5KE18CA-E3/54
Description
TVS DIODE 15.3VWM 25.2VC 1.5KE
Detailed Description
25.2V Clamp 59.5A Ipp Tvs Diode Through Hole 1.5KE
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
59.5A
Mfr
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Through Hole
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
15.3V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
17.1V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
25.2V