TNPW121010K0BEEN
DigiKey Part Number
541-TNPW121010K0BEENTR-ND - Tape & Reel (TR)
541-TNPW121010K0BEENCT-ND - Cut Tape (CT)
541-TNPW121010K0BEENDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TNPW121010K0BEEN
Description
RES 10K OHM 0.1% 1/2W 1210
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 kOhms ±0.1% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 1210 (3225 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thin Film
EDA/CAD Models
TNPW121010K0BEEN Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Size / Dimension
0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.030" (0.75mm)