TNPW12068K66BYEN is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Datasheet
8.66 kOhms ±0.1% 0.52W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thin Film
TNPW1206
TNPW12068K66BYEN
DigiKey Part Number
TNPW12068K66BYEN-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TNPW12068K66BYEN
Description
RES 8.66K OHM 0.1% 0.52W 1206
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
TNPW12068K66BYEN Models
Temperature Coefficient
±10ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)