TNPW120651R1BYEA
DigiKey Part Number
TNPW120651R1BYEA-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TNPW120651R1BYEA
Description
RES 51.1 OHM 0.1% 0.52W 1206
Detailed Description
51.1 Ohms ±0.1% 0.52W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thin Film
EDA/CAD Models
TNPW120651R1BYEA Models
Temperature Coefficient
±10ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)