TNPW080519K1BETY is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Vishay
Upgrade
Vishay Dale Thin Film
Susumu
19.1 kOhms ±0.1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200 Thin Film
TNPW0805
TNPW080519K1BETY
DigiKey Part Number
TNPW080519K1BETY-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TNPW080519K1BETY
Description
RES 19.1K OHM 0.1% 1/8W 0805
Detailed Description
EDA/CAD Models
TNPW080519K1BETY Models
Category
Features
Automotive AEC-Q200
Mfr
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)