TNPW06036K80BYEN | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | TNPW06036K80BYEN |
Description | RES 6.8K OHM 0.1% 0.21W 0603 |
Manufacturer Standard Lead Time | 11 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 6.8 kOhms ±0.1% 0.21W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thin Film |
Datasheet | Datasheet |
Category | Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
Mfr | Temperature Coefficient ±10ppm/°C |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 175°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 0603 (1608 Metric) |
Part Status Active | Supplier Device Package |
Resistance | Size / Dimension 0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm) |
Tolerance | Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm) |