TNPW060333K2BYEN
DigiKey Part Number
541-TNPW060333K2BYENTR-ND - Tape & Reel (TR)
541-TNPW060333K2BYENCT-ND - Cut Tape (CT)
541-TNPW060333K2BYENDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TNPW060333K2BYEN
Description
RES 33.2K OHM 0.1% 0.21W 0603
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
33.2 kOhms ±0.1% 0.21W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thin Film
Category
Features
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Mfr
Temperature Coefficient
±10ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)