TNPU120647K0BZEN00 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
47 kOhms ±0.1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thin Film
TNPU120647K0BZEN00
DigiKey Part Number
TNPU120647K0BZEN00-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TNPU120647K0BZEN00
Description
RES SMD 47K OHM 0.1% 1/4W 1206
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
TNPU120647K0BZEN00 Models
Temperature Coefficient
±5ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)