RWR89N30R0FRB12 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Datasheet
Direct
Datasheet
30 Ohms ±1% 3W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant, Non-Inductive Wirewound
RWR89N30R0FRB12
DigiKey Part Number
RWR89N30R0FRB12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RWR89N30R0FRB12
Description
RES 30 OHM 3W 1% WW AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
RWR89N30R0FRB12 Models
Temperature Coefficient
±30ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension
0.187" Dia x 0.560" L (4.75mm x 14.22mm)
Failure Rate
R (0.01%)