RWR84N57R6FRB12 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Parametric Equivalent
57.6 Ohms ±1% 7W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant, Non-Inductive Wirewound
RWR84N57R6FRB12
DigiKey Part Number
RWR84N57R6FRB12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RWR84N57R6FRB12
Description
RES 57.6 OHM 7W 1% WW AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Features
Military, Moisture Resistant, Non-Inductive
Mfr
Temperature Coefficient
±30ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension
0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Failure Rate
R (0.01%)