RWR81S5R49BRB12 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
5.49 Ohms ±0.1% 1W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant Wirewound
RWR81S5R49BRB12
DigiKey Part Number
RWR81S5R49BRB12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RWR81S5R49BRB12
Description
RES 5.49 OHM 1W 0.1% WW AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
RWR81S5R49BRB12 Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension
0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Failure Rate
R (0.01%)