RWR80N4700BRB12 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
470 Ohms ±0.1% 2W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant, Non-Inductive Wirewound
RWR80N4700BRB12
DigiKey Part Number
RWR80N4700BRB12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RWR80N4700BRB12
Description
RES 470 OHM 2W 0.1% WW AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
RWR80N4700BRB12 Models
Category
Features
Military, Moisture Resistant, Non-Inductive
Mfr
Temperature Coefficient
±20ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 250°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Failure Rate
R (0.01%)