RWR78N64R9FRBSL is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Datasheet
Direct
Parametric Equivalent
64.9 Ohms ±1% 10W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant, Non-Inductive Wirewound
RWR78N64R9FRBSL
DigiKey Part Number
RWR78N64R9FRBSL-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RWR78N64R9FRBSL
Description
RES 64.9 OHM 10W 1% WW AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
RWR78N64R9FRBSL Models
Category
Features
Military, Moisture Resistant, Non-Inductive
Mfr
Temperature Coefficient
±30ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension
0.375" Dia x 1.780" L (9.53mm x 45.21mm)
Failure Rate
R (0.01%)