RWR74N78R7FMB12 is available for purchase but is not normally stocked.
Parametric Equivalent
78.7 Ohms ±1% 5W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant, Non-Inductive Wirewound
RWR74N78R7FMB12
DigiKey Part Number
RWR74N78R7FMB12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RWR74N78R7FMB12
Description
RES 78.7 OHM 5W 1% WW AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
RWR74N78R7FMB12 Models
Category
Features
Military, Moisture Resistant, Non-Inductive
Mfr
Temperature Coefficient
±30ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension
0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Failure Rate
M (1%)