RNR50J8251FRRE7 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
8.25 kOhms ±1% 0.1W, 1/10W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant Metal Film
RNR50J8251FRRE7
DigiKey Part Number
541-RNR50J8251FRRE7TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNR50J8251FRRE7
Description
RES 8.25K OHM 1% 1/10W AXIAL
Detailed Description
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Failure Rate
R (0.01%)