RNC65J1964BMRE7 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
1.96 MOhms ±0.1% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant, Weldable Metal Film
RNC65J1964BMRE7
DigiKey Part Number
541-RNC65J1964BMRE7TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNC65J1964BMRE7
Description
RES 1.96M OHM 0.1% 1/2W AXIAL
Detailed Description
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
Failure Rate
M (1%)