RNC55J3402DSB1465 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Datasheet
34 kOhms ±0.5% 0.125W, 1/8W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant, Weldable Metal Film
RNC55J3402DSB1465
DigiKey Part Number
541-RNC55J3402DSB1465-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNC55J3402DSB1465
Description
RES 34K OHM 0.5% 1/8W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
RNC55J3402DSB1465 Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Active
Size / Dimension
0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Failure Rate
S (0.001%)