RNC55H2612FSB1465 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
In Stock: 14
26.1 kOhms ±1% 0.125W, 1/8W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant, Weldable Metal Film
RNC55H2612FSB1465
DigiKey Part Number
541-RNC55H2612FSB1465-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNC55H2612FSB1465
Description
RES 26.1K OHM 1% 1/8W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
RNC55H2612FSB1465 Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Failure Rate
S (0.001%)