RNC50H3921FSB1431 is available for purchase but is not normally stocked.
Vishay Dale
In Stock: 500
In Stock: 0
3.92 kOhms ±1% 0.1W, 1/10W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant, Weldable Metal Film
RNC50H3921FSB1431
DigiKey Part Number
541-RNC50H3921FSB1431-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNC50H3921FSB1431
Description
RES 3.92K OHM 1% 1/10W AXIAL
Detailed Description
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Failure Rate
S (0.001%)