RNC50H3901FRBSL is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
3.9 kOhms ±1% 0.1W, 1/10W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant, Weldable Metal Film
RNC50H3901FRBSL
DigiKey Part Number
541-RNC50H3901FRBSLTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNC50H3901FRBSL
Description
RES 3.9K OHM 1% 1/10W AXIAL
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
RNC50H3901FRBSL Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Failure Rate
R (0.01%)