RNC50H1433BRRE5 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
143 kOhms ±0.1% 0.1W, 1/10W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant, Weldable Metal Film
RNC50H1433BRRE5
DigiKey Part Number
541-RNC50H1433BRRE5TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNC50H1433BRRE5
Description
RES 143K OHM 0.1% 1/10W AXIAL
Detailed Description
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C
Size / Dimension
0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Failure Rate
R (0.01%)