RN60E1022BB14 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
10.2 kOhms ±0.1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety Metal Film
RN60E1022BB14
DigiKey Part Number
RN60E1022BB14-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RN60E1022BB14
Description
RES 10.2K OHM 1/4W .1% AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
RN60E1022BB14 Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)