RN50E1821BB14 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
1.82 kOhms ±0.1% 0.05W, 1/20W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety Metal Film
RN50E1821BB14
DigiKey Part Number
RN50E1821BB14-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RN50E1821BB14
Description
RES 1.82K OHM 1/20W .1% AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
RN50E1821BB14 Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)