RLR05C6810FRR36 | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 541-RLR05C6810FRR36TR-ND - Tape & Reel (TR) |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | RLR05C6810FRR36 |
Description | RES 681 OHM 1% 1/8W AXIAL |
Manufacturer Standard Lead Time | 31 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 681 Ohms ±1% 0.125W, 1/8W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant, Weldable Metal Film |
Datasheet | Datasheet |
Category | Features Military, Moisture Resistant, Weldable |
Mfr | Temperature Coefficient ±100ppm/°C |
Series | Operating Temperature -65°C ~ 150°C |
Packaging Tape & Reel (TR) | Package / Case |
Part Status Active | Supplier Device Package Axial |
Resistance | Size / Dimension 0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm) |
Tolerance | Number of Terminations 2 |
Power (Watts) | Failure Rate R (0.01%) |