RLR05C20R0FRRE619 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
20 Ohms ±1% 0.125W, 1/8W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant, Weldable Metal Film
RLR05C20R0FRRE619
DigiKey Part Number
541-RLR05C20R0FRRE619TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RLR05C20R0FRRE619
Description
RES 20 OHM 1% 1/8W AXIAL
Detailed Description
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C
Size / Dimension
0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Failure Rate
R (0.01%)