ILHB1806ER600V
DigiKey Part Number
541-ILHB1806ER600VTR-ND - Tape & Reel (TR)
541-ILHB1806ER600VCT-ND - Cut Tape (CT)
541-ILHB1806ER600VDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ILHB1806ER600V
Description
FERRITE BEAD 60 OHM 1806 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
60 Ohms @ 100 MHz 1 Ferrite Bead 1806 (4516 Metric) 6A 20mOhm
EDA/CAD Models
ILHB1806ER600V Models
Category
Current Rating (Max)
6A
DC Resistance (DCR) (Max)
20mOhm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
1806 (4516 Metric)
Height (Max)
0.071" (1.80mm)
Impedance @ Frequency
60 Ohms @ 100 MHz
Size / Dimension
0.177" L x 0.063" W (4.50mm x 1.60mm)