ILBB1812ER700V
DigiKey Part Number
ILBB1812ER700V-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ILBB1812ER700V
Description
FERRITE BEAD 70 OHM 1812 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
70 Ohms @ 100 MHz 1 Ferrite Bead 1812 (4532 Metric) 200mA 400mOhm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ILBB1812ER700V Models
Category
Current Rating (Max)
200mA
Manufacturer
Vishay Dale
DC Resistance (DCR) (Max)
400mOhm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Number of Lines
1
Height (Max)
0.069" (1.75mm)
Impedance @ Frequency
70 Ohms @ 100 MHz
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)