IHLP6767GZER2R2MA1
DigiKey Part Number
541-IHLP6767GZER2R2MA1TR-ND - Tape & Reel (TR)
541-IHLP6767GZER2R2MA1CT-ND - Cut Tape (CT)
541-IHLP6767GZER2R2MA1DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IHLP6767GZER2R2MA1
Description
FIXED IND 2.2UH 35A 2.53 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2.2 µH Shielded Molded Inductor 35 A 2.53mOhm Max Nonstandard
Mfr
DC Resistance (DCR)
2.53mOhm Max
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.675" L x 0.675" W (17.15mm x 17.15mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.276" (7.00mm)
Current - Saturation (Isat)
62A