IHLP6767GZER220M1A
DigiKey Part Number
541-IHLP6767GZER220M1ATR-ND - Tape & Reel (TR)
541-IHLP6767GZER220M1ACT-ND - Cut Tape (CT)
541-IHLP6767GZER220M1ADKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IHLP6767GZER220M1A
Description
FIXED IND 22UH 12A 21 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µH Shielded Inductor 12 A 21mOhm Max Nonstandard
DC Resistance (DCR)
21mOhm Max
Series
Frequency - Self Resonant
4.3MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Material - Core
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.675" L x 0.675" W (17.15mm x 17.15mm)
Current - Saturation (Isat)
9.5A
Height - Seated (Max)
0.276" (7.00mm)