IHLP6767GZER1R8M11
DigiKey Part Number
IHLP6767GZER1R8M11-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IHLP6767GZER1R8M11
Description
FIXED IND 1.8UH SURFACE MOUNT
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1.8 µH Shielded Molded Inductor Nonstandard
Category
Shielding
Shielded
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
Nonstandard
Type
Molded
Size / Dimension
0.675" L x 0.675" W (17.15mm x 17.15mm)
Inductance
Height - Seated (Max)
0.276" (7.00mm)
Tolerance
±20%