IHLP6767GZER100M51
DigiKey Part Number
541-1367-2-ND - Tape & Reel (TR)
541-1367-1-ND - Cut Tape (CT)
541-1367-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IHLP6767GZER100M51
Description
FIXED IND 10UH 16A 10.91 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µH Shielded Molded Inductor 16 A 10.91mOhm Max Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
IHLP6767GZER100M51 Models
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
10.91mOhm Max
Series
Frequency - Self Resonant
7.7MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Molded
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.675" L x 0.675" W (17.15mm x 17.15mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.276" (7.00mm)
Current - Saturation (Isat)
20A