IHLP6767GZEK270M11
DigiKey Part Number
541-IHLP6767GZEK270M11TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IHLP6767GZEK270M11
Description
FIXED IND 27UH SURFACE MOUNT
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
27 µH Shielded Molded Inductor Nonstandard
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Size / Dimension
0.675" L x 0.675" W (17.15mm x 17.15mm)
Inductance
Height - Seated (Max)
0.276" (7.00mm)
Tolerance
±20%