IHLP5050EZER100M01
DigiKey Part Number
541-1030-2-ND - Tape & Reel (TR)
541-1030-1-ND - Cut Tape (CT)
541-1030-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IHLP5050EZER100M01
Description
FIXED IND 10UH 9A 25.5 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µH Shielded Molded Inductor 9 A 25.5mOhm Max Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
IHLP5050EZER100M01 Models
Category
Current - Saturation (Isat)
16A
DC Resistance (DCR)
25.5mOhm Max
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.520" L x 0.508" W (13.20mm x 12.90mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.197" (5.00mm)