IHLP4040DZER3R3M5A | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | IHLP4040DZER3R3M5A |
Description | FIXED IND 3.3UH 11A 11.81 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 13 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 3.3 µH Shielded Molded Inductor 11 A 11.81mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | IHLP4040DZER3R3M5A Models |
Category | DC Resistance (DCR) 11.81mOhm Max |
Mfr | Frequency - Self Resonant 25.5MHz |
Series | Ratings AEC-Q200 |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Type Molded | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±20% | Supplier Device Package 4040 |
Current Rating (Amps) | Size / Dimension 0.425" L x 0.400" W (10.80mm x 10.16mm) |
Current - Saturation (Isat) 12A | Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm) |