IHLP4040DZER330M11
DigiKey Part Number
541-2591-2-ND - Tape & Reel (TR)
541-2591-1-ND - Cut Tape (CT)
541-2591-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IHLP4040DZER330M11
Description
FIXED IND 33UH 4.4A 94.5 MOHM
Detailed Description
33 µH Shielded Inductor 4.4 A 94.5mOhm Max Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
IHLP4040DZER330M11 Models
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
94.5mOhm Max
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.425" L x 0.400" W (10.80mm x 10.16mm)
Current - Saturation (Isat)
4A
Height - Seated (Max)
0.157" (4.00mm)