IHLP3232DZER100M11
DigiKey Part Number
541-1346-2-ND - Tape & Reel (TR)
541-1346-1-ND - Cut Tape (CT)
541-1346-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IHLP3232DZER100M11
Description
FIXED IND 10UH 5.4A 51.8 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µH Shielded Molded Inductor 5.4 A 51.8mOhm Max Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
IHLP3232DZER100M11 Models
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
51.8mOhm Max
Series
Frequency - Self Resonant
12MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Molded
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.322" L x 0.322" W (8.18mm x 8.18mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.157" (4.00mm)
Current - Saturation (Isat)
6.4A