IHLP2525CZER220M51
DigiKey Part Number
541-4341-2-ND - Tape & Reel (TR)
541-4341-1-ND - Cut Tape (CT)
541-4341-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IHLP2525CZER220M51
Description
FIXED IND 22UH 2.8A 174 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µH Shielded Molded Inductor 2.8 A 174mOhm Max Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
IHLP2525CZER220M51 Models
DC Resistance (DCR)
174mOhm Max
Series
Frequency - Self Resonant
8.3MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.270" L x 0.255" W (6.86mm x 6.47mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)
Current - Saturation (Isat)
2.2A