IHLP2525CZER220M11
DigiKey Part Number
541-2578-2-ND - Tape & Reel (TR)
541-2578-1-ND - Cut Tape (CT)
541-2578-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IHLP2525CZER220M11
Description
FIXED IND 22UH 2.9A 135 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µH Shielded Molded Inductor 2.9 A 135mOhm Max Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
IHLP2525CZER220M11 Models
Category
Current - Saturation (Isat)
2.5A
DC Resistance (DCR)
135mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Surface Mount
Material - Core
Size / Dimension
0.270" L x 0.255" W (6.86mm x 6.47mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)