IHLP2525CZEK1R0M01
DigiKey Part Number
541-IHLP2525CZEK1R0M01TR-ND - Tape & Reel (TR)
541-IHLP2525CZEK1R0M01CT-ND - Cut Tape (CT)
541-IHLP2525CZEK1R0M01DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IHLP2525CZEK1R0M01
Description
FIXED IND 1UH 11A 10 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 µH Shielded Molded Inductor 11 A 10mOhm Max Nonstandard
DC Resistance (DCR)
10mOhm Max
Series
Frequency - Self Resonant
55MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.270" L x 0.255" W (6.86mm x 6.47mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)
Current - Saturation (Isat)
22A