IHLP2020CZER3R3M5A
DigiKey Part Number
541-IHLP2020CZER3R3M5ATR-ND - Tape & Reel (TR)
541-IHLP2020CZER3R3M5ACT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IHLP2020CZER3R3M5A
Description
FIXED IND 3.3UH 5.3A 47 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3.3 µH Shielded Molded Inductor 5.3 A 47mOhm Max Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
IHLP2020CZER3R3M5A Models
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
47mOhm Max
Series
Frequency - Self Resonant
33.4MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Type
Molded
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Inductance
Mounting Type
Surface Mount
Tolerance
±20%
Package / Case
Nonstandard
Current Rating (Amps)
Size / Dimension
0.204" L x 0.204" W (5.18mm x 5.18mm)
Current - Saturation (Isat)
5.5A
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)