IHLP2020CZEK100M11
DigiKey Part Number
541-IHLP2020CZEK100M11TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Vishay Dale
Manufacturer Product Number
IHLP2020CZEK100M11
Description
FIXED IND 10UH 3.2A 131.9 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µH Shielded Molded Inductor 3.2 A 131.9mOhm Max Nonstandard
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
131.9mOhm Max
Series
Frequency - Self Resonant
16MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Molded
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.216" L x 0.204" W (5.49mm x 5.18mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)
Current - Saturation (Isat)
2.1A