IHLP1616ABER47NMA1
DigiKey Part Number
541-IHLP1616ABER47NMA1TR-ND - Tape & Reel (TR)
541-IHLP1616ABER47NMA1CT-ND - Cut Tape (CT)
541-IHLP1616ABER47NMA1DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IHLP1616ABER47NMA1
Description
FIXED IND 47NH 13A 3.75 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
47 nH Shielded Inductor 13 A 3.75mOhm Max Nonstandard
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
3.75mOhm Max
Series
Frequency - Self Resonant
565MHz
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Material - Core
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Package / Case
Nonstandard
Current Rating (Amps)
Size / Dimension
0.175" L x 0.160" W (4.45mm x 4.06mm)
Current - Saturation (Isat)
32A
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)