IHLE2525CDER3R3M5A
DigiKey Part Number
541-IHLE2525CDER3R3M5ATR-ND - Tape & Reel (TR)
541-IHLE2525CDER3R3M5ACT-ND - Cut Tape (CT)
541-IHLE2525CDER3R3M5ADKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IHLE2525CDER3R3M5A
Description
FIXED IND 3.3UH 6.8A 28.4 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3.3 µH Shielded Inductor 6.8 A 28.4mOhm Max Nonstandard, 4 Lead
Category
DC Resistance (DCR)
28.4mOhm Max
Mfr
Frequency - Self Resonant
28.6MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Package / Case
Nonstandard, 4 Lead
Tolerance
±20%
Supplier Device Package
Nonstandard, 4 Lead
Current Rating (Amps)
Size / Dimension
0.284" L x 0.280" W (7.21mm x 7.12mm)
Current - Saturation (Isat)
8.3A
Height - Seated (Max)
0.132" (3.35mm)