IHLE2020CDER220M51
DigiKey Part Number
541-IHLE2020CDER220M51TR-ND - Tape & Reel (TR)
541-IHLE2020CDER220M51CT-ND - Cut Tape (CT)
541-IHLE2020CDER220M51DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IHLE2020CDER220M51
Description
FIXED IND 22UH SURFACE MOUNT
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µH Shielded Inductor Nonstandard
Category
Shielding
Shielded
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Size / Dimension
0.232" L x 0.216" W (5.89mm x 5.49mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.135" (3.43mm)