IHLE2020CDER1R5M5A | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | IHLE2020CDER1R5M5A |
Description | FIXED IND 1.5UH 7.9A 19.8 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 21 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 1.5 µH Shielded Inductor 7.9 A 19.8mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | IHLE2020CDER1R5M5A Models |
Category | Shielding Shielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 19.8mOhm Max |
Series | Frequency - Self Resonant 49.2MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Ratings AEC-Q200 |
Part Status Active | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Material - Core | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Inductance | Mounting Type Surface Mount |
Tolerance ±20% | Package / Case Nonstandard |
Current Rating (Amps) | Size / Dimension 0.232" L x 0.216" W (5.89mm x 5.49mm) |
Current - Saturation (Isat) 9.4A | Height - Seated (Max) 0.135" (3.43mm) |