IFSC2020DEER820M01
DigiKey Part Number
541-IFSC2020DEER820M01TR-ND - Tape & Reel (TR)
541-IFSC2020DEER820M01CT-ND - Cut Tape (CT)
541-IFSC2020DEER820M01DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IFSC2020DEER820M01
Description
FIXED IND 82UH 800MA 460 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
82 µH Shielded Wirewound Inductor 800 mA 460mOhm Max 2424 (6060 Metric)
DC Resistance (DCR)
460mOhm Max
Series
Frequency - Self Resonant
3.9MHz
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.177" (4.50mm)
Current - Saturation (Isat)
900mA