IFSC2020DEER3R3N01
DigiKey Part Number
541-IFSC2020DEER3R3N01TR-ND - Tape & Reel (TR)
541-IFSC2020DEER3R3N01CT-ND - Cut Tape (CT)
541-IFSC2020DEER3R3N01DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IFSC2020DEER3R3N01
Description
FIXED IND 3.3UH 3.2A 24 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3.3 µH Shielded Wirewound Inductor 3.2 A 24mOhm Max 2424 (6060 Metric)
DC Resistance (DCR)
24mOhm Max
Series
Frequency - Self Resonant
32MHz
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±30%
Size / Dimension
0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.177" (4.50mm)
Current - Saturation (Isat)
5A