ERL6268K000JKWF1 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
68 kOhms ±5% 2W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant Metal Film
ERL6268K000JKWF1
DigiKey Part Number
541-ERL6268K000JKWF1TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERL6268K000JKWF1
Description
RES 68K OHM 5% 2W AXIAL
Detailed Description
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C
Size / Dimension
0.230" Dia x 0.562" L (5.84mm x 14.27mm)